نداتی

پیشنهاد ویژه رئیس دانشگاه یاسوج برای رتبه های برتر کنکور

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

دانشگاه یاسوج جزو ۱۴ دانشگاه جامع پژوهشی کشور

به گزارش نداتی، رئیس دانشگاه یاسوج در دیدار از خبرگزاری ایسنا، اظهار داشت: دانشگاه یاسوج برخی از بخشهای آن در سطح کشور جزو بهترین دانشگاههاست، دارای دانشکده های علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و مهندسی می باشد، دانشگاه یاسوج از نظر پژوهشی جزو ۱۴ دانشگاه جامع کشور است و برخی از اساتید این دانشگاه در زمره یک درصد علمای پر اسنتاد جهان هستند و در زمینه رجوع به مقالات،این دانشگاه جزو دو دانشگاه برتر کشور بودهف دانشجویان فرهیخته ای داشت و دانش آموختگان این دانشگاه جزو نخبگان، مدیران تراز اول و سفیران هستند.

عریان تصریح کرد: دانشگاه یاسوج در حال تبدیل شدن به دانشگاه بین المللی است و از بهمن ماه امسال دانشجوی خارجی پذیرش خواهد کرد همچنین در آینده نزدیک اساتید خارجی از تمام دنیا خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این دانشگاه برخی رشته های منحصر به فرد دارد که در کشور کم وجود دارد بطوریکه برای رشته منابع طبیعی و جنگل داری بیش از ۵۰درصد این استان را جنگلها تشکیل می دهد و برای کارهای آزمایشگاهی در دسترس است. همچنین دارای رشته های پرورش زنبور عسل، مردم شناسی، توسعه روستایی، اقتصاد کشاورزی، اقتصاد، مهندسی شیمی، برق، کامپیوتر، IT کنترل، مهندسی شیمی و مهندسی مواد است.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: برای رشته مهندسی شیمی با توجه به اینکه همجواری نفت خوزستان و داشتن شرکت نفت و گاز گچساران در استان که ۲۳ درصد نفت و گاز کشور در این شهر استحصال می شود، دانشکده نفت و گاز گچساران ایجاد و راه اندازی شده است و انگار که آزمایشگاه مورد نیاز را در کنار خود دارند.

عریان تصریح کرد: حدود ۷۰۶ هکتار زمین جنگلی در اختیار دانشگاه قرار دارد تا احیائ و نگهداری شود که گیاهان دارویی بکاریم و منابع طبیعی استان را تقویت کنیم و کشت های ویژه صورت گیرد و باغ گیاه شناسی احداث شود که می تواند در جذب توریسم هم موثر باشد.

تحصیل ۵۰۰۰ دانشجو در دانشگاه یاسوج

وی ادامه داد: ۳۰۰دانشجو در ۱۹دوره دکترا، ۱۷۰۰دانشجو در بیش از ۶۰رشته مقطع کارشناسی ارشد و بیش از ۴ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه در حال تحصیل هستند، دانشگاه یاسوج، دانشگاه جامعی است و همچنین ۱۰رشته کشاورزی، اغلب رشته های مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی را دارد.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان کرد: دانشگاه یاسوج دارای دو دانشکده اقماری دانشکده نفت و گاز گچساران و صنعت و معدن چرام است در حال فعالیت هستند.

عریان گفت: بنابراین دانشگاه یاسوج یکی از دانشگاههای دانشجو پذیر است که می تواند توانمند ترین، علمی ترین و دانا ترین دانش آموزان و داوطلبان کنکور را جذب کند، دانش آموزانی که دانشگاه یاسوج را برای تحصیل خود انتخاب می کنند می توانند پس از طی کردن دوره کارشناسی، دوره ارشد و دکترای خود را در همین دانشگاه ادامه دهند.

وی افزود: وزارت علوم دانشگاه یاسوج را جزو دانشگاههای تراز اول خود می داند و توجه وِیژه ای به این دانشگاه دارد بنابراین دانش آموزان و داوطلبان کنکور می توانند دانشگاه یاسوج را به عنوان دانشگاهی به روز، علمی و بین المللی و در شهری ازران و دارای آب و هوای مطبوع برای تحصیل خود انتخاب کنند.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: قراردادها و تفاهم نامه های متعدد با دستگاهها و شرکت های بزرگ از جمله نفت جنوب، نفت و گاز گچساران، منابع طبیعی، گردشگری، جهادسازندگی، امور عشایر، بهزیستی و صنعت و معدن و تجارت منعقد کرده ایم و کارهای مشترکی در حال انجام است. با اغلب سازمانها و ادارات تفاهم نامه داریم که پایان نامه ها ی این دانشگاه را حمایت می کنند.

رتبه های برتر کنکور را بورس می کنیم

عریان اضافه کرد: داوطلبان رتبه های برتر کنکور را پشتیبانی و بورس خواهیم کرد و دانشجویان بامعدل بالا(رتبه های اول تا سوم) را بورس خواهیم کرد و توجه بیشتر می شود. ماهانه به دانشجویان کارشناسی ۱۵۰ هزارتومان، کارشناسی ارشد ۲۵۰ هزار تومان و دکترا ۳۵۰ هزار تومان پرداخت خواهیم کرد.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل ما ارسال
فرمایید. [email protected]